Kilka pomysłów na wakacyjne paznokcie

Sezon wakacyjny jest okresem, w trakcie którego wiele kobiet decyduje się na odświeżenie wizerunku. Jednym z aspektów wyglądu, o które można zadbać w tym celu jest stylizacja paznokci. Warto zatem zapoznać się z kilkoma interesującymi propozycjami na wakacyjne paznokcie, które opiszemy poniżej!

Wyraziste neony – nie bój się zaszaleć z kolorami!

Bardzo ciekawą opcją stylizacji paznokci na lato są niewątpliwie neonowe kolory. Jak wskazuje sama ich nazwa, są to barwy bardzo intensywne i pełne życia. Ich wyrazistość może świetnie służyć Paniom o różnych typach urody – pięknie kontrastują z ciemniejszą cerą, tworząc wyróżniający się efekt, zaś jasną doskonale rozświetlają. Warto zwrócić uwagę na to, iż o ile taka kolorystyka może wydać się niektórym kobietom nieco nadmiernie krzykliwa, to nic nie stoi na przeszkodzie, by uczynić ją elementem bardziej stonowanej stylizacji. Pięknie będzie prezentować się w połączeniu z klasycznymi, eleganckimi kolorami takimi jak granat, czerń czy beż.

Subtelne pastele – elegancko i romantycznie

Latem równie popularnym trendem, co wyraziste neony, są subtelne pastele. Przepięknie wpasowują się dziewczęce, lekkie stylizacje, doskonale współgrając z jasnymi tkaninami i naturalną opalenizną. Ze względu na swoją delikatność, dobrze pasują również do bardziej oficjalnych strojów. Dlatego też są jedną z bardziej uniwersalnych propozycji, jeśli chodzi o letnie stylizacje, lubianą przez kobiety w różnym wieku.

Morski look idealną propozycją na wakacje

Bardzo interesującą propozycją typowo wakacyjnej stylizacji jest także modny ostatnio morski look. Jak łatwo się domyślić, oznacza on wykorzystanie różnorodnych odcieni błękitu i zieleni, które świetnie prezentują się zestawione z kolorem srebrnym, złotym czy białym. To także interesujące wzory trzymające się „morskiego” motywu – kotwice, muszelki czy marynarskie paski.

Tego rodzaju stylizacja może wydawać się nieco zbyt wyrazista, by zaprezentować ją np. w pracy, gdzie obowiązuje dosyć rygorystyczny dress code. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ jeżeli zdecydujemy się na ozdobienie marynarskim wzorkiem tylko jednego paznokcia na każdej z dłoni (np. na palcu wskazującym), na pewno nie będzie to uznane za nadmiernie krzykliwe. Wszystko zależy od naszego wyczucia.

Warto pamiętać, że tego typu interesującą stylizację można wykonać samodzielnie! Jeżeli posiadamy w domu zestaw do nakładania manicure hybrydowego, możemy wykonać hybrydy w pięknych morskich kolorach, a następnie umieścić na nich ciekawe wzory. Mogą w tym pomóc utrzymane w marynarskiej estetyce naklejki lub szablony zawierające wzory, które możemy odbić na płytce paznokcia za pomocą przeznaczonego do tego celu stempla. Można także zdecydować się na użycie stylografu – narzędzia, za pomocą którego można na płytce paznokcie narysować wzory opracowane samodzielnie lub zaczerpnięte z internetu. Wymaga to nieco kreatywności i wprawy, jednak efekty potrafią być prawdziwie imponujące i przede wszystkim idealnie dopasowane do naszych gustów!

W przygotowaniu artykułu pomogła firma Cosmetics Zone, właściciel sklepu internetowego Lakieryhybrydowe.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *