Na co zwrócić uwagę podczas kupowania kosmetyków dla dzieci?

Kosmetyczne artykuły dziecięce są potrzebne niemalże już od pierwszych dni życia niemowlęcia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na początku skóra maluszka jest bardzo wrażliwa i dopiero utrwala się naturalne dla niej pH. Wybór odpowiednich kosmetyków ma zatem ogromne znaczenie. Nie mogą one ingerować w ten proces, ani też podrażniać skóry dziecka czy też powodować uczulenia. Na rynku dostępnych jest cała masa najróżniejszych preparatów, które zostały stworzone z myślą o najmłodszych, jednakże na początek nie zaleca się stosowania zbyt dużej ilości produktów do pielęgnacji. Co zatem będzie potrzebne?

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania kosmetyków dla dzieci?

Zakup pierwszego lepszego specyfiku dla małego dziecka mija się z celem. Po pierwsze należy wybierać tylko preparaty przeznaczone do stosowania od pierwszych dni życia dziecka. Po drugie powinny one mieć naturalny dla skóry dziecka odczyn. Po trzecie należy zwrócić uwagę na skład kosmetyku – najlepiej, aby był ona krótki i możliwe jak najbardziej naturalny. W kosmetykach dla dzieci nie powinny znaleźć się żadne konserwanty, barwniki ani też substancje zapachowe. Niemile widziane są także substancje pieniące. Szampon czy mydło do kąpieli nie może szczypać dziecka w oczy ani też powodować świądu skóry. Kosmetyk powodujący podrażnienia od razu powinien zostać wyrzucony do śmieci. Podczas kupowania kosmetyków dla małych dzieci nie należy kierować się ładnym opakowaniem, zapachem czy kolorem. Bardzo ważne jest to, aby miały one atest Państwowego Zakładu Higieny oraz były polecane przez Instytut Matki i Dziecka czy też przez Centrum Zdrowia Dziecka. Wówczas można mieć pewność, że dany produkt jest bezpieczny i skuteczny.

Co zatem się przyda? Warto kupić delikatnie myjące mydło o naturalnym PH. Inną opcją jest zakup płynu do kapeli, który został wzbogacony witaminami i substancjami natłuszczającymi. Obecność olejków w środkach myjących sprawi, że na skórze dziecka pozostaje warstwa ochronna zapobiegająca jej przesuszaniu się. Po kąpieli zaś można nałożyć dziecku na skórę mleko lub oliwkę. Można także postawić na puder, który będzie chronił skórę dziecka przez uszkodzeniami. Podczas kupowania zasypki warto zwrócić uwagę na to, czy posiada składniki o działaniu łagodzącym i redukującym potliwość. Do natłuszczenia i nawilżenia skóry maluszka świetnie sprawdza się mleczko. Do przewijania dziecka można używać wilgotnych chusteczek nawilżających, a w przypadku pojawienia się odparzeń warto sięgnąć po specjalny krem pod pieluszkę.

A co z filtrami?

Jako, że skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa, należy chronić ją przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Kremy z filtrem UV potrzebne są tak naprawdę nie tylko latem, ale także i nawet przede wszystkim zimą. Podczas kupowania tego typu produktów należy oczywiście zwrócić uwagę na to, aby były one przeznaczone do stosowania od pierwszych dni życia. W składzie powinny znaleźć się filtry mineralne o faktorze SPF 50. Zaleca się nakładać stosunkowo grubą warstwę kremy z filtrem i powtarzać ten zabieg co dwie godziny albo i częściej.

Portal Mampo.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *