Samodzielne tworzenie biżuterii – dlaczego warto?

Samodzielne tworzenie biżuterii to jedno z ciekawszych hobby, jakie stały się niedawno popularne wśród Polek. Wynika to z wielu powodów – spójrzmy na te najpopularniejsze:

1. Oryginalność. Podobnie jak pojawienie się na jednej imprezie drugiej kobiety w takiej samej sukience jest jedną z gorszych rzeczy, jaka może przytrafić się kobiecie, to dla wielu z nich podobnie wygląda również sytuacja, jeśli chodzi o biżuterię i dodatki. Choć oferta sklepów jubilerskich jest dość bogata, to wbrew pozorom prawdopodobieństwo napotkania takich samych, lub prawie takich samych kolczyków w uszach koleżanki jest dość duże. Rozwiązaniem może tu być biżuteria hand made, gdzie samodzielnie wybieramy elementy na nią się składające, jak też ich ułożenie. Prawdopodobieństwo, że ktoś inny wpadnie na dokładnie ten sam pomysł jest dość niewielkie, dlatego samodzielnie wykonana biżuteria jest tutaj rozwiązaniem problemu.

2. Niska cena. Gdy kupimy już zestaw startowy, zawierający niezbędne narzędzia, koraliki, żyłki i wszelkie inne elementy niezbędne do produkcji biżuterii, to w zasadzie lista kosztów jest już zamknięta. Oczywiście naturalne będzie dążenie do powiększania swojej kolekcji, a tym samym zwiększenia różnorodności swojej biżuterii, jednak równie dobrze możemy rozbierać wcześniej stworzone elementy biżuterii i ponownie wykorzystywać jej części do stworzenia nowego projektu.

3. Szansa na zarobek. Prawdopodobieństwo utrzymania się jedynie z produkcji biżuterii jest dla większości osób stosunkowo niewielkie, dużo łatwiej jednak będzie dorobić jakąś sumę do pensji, oferując swoim koleżankom indywidualną biżuterię. Jest to tym bardziej dobry pomysł, że biżuterię można tworzyć w zasadzie w każdej wolnej chwili, niezależnie więc od listy domowych czy służbowych obowiązków praktycznie zawsze znajdzie się kilka minut na swoje hobby.

4. Wzrost umiejętności manualnych. Jeżeli poradzimy sobie z samodzielnym tworzeniem biżuterii wykorzystując rozmaite drobne narzędzia, jak szczypce czy cążki, a także poradzimy sobie ze składaniem dość małych elementów, jakimi są choćby koraliki, to znacznie łatwiej będzie nam na przyszłość poradzić sobie również z innymi tego typu zadaniami. Niezależnie od tego, czy będą to drobne domowe naprawy, czy też tworzenie rękodzieła innego typu, doświadczenie przy tworzeniu biżuterii z pewnością zaprocentuje.

5. Poznawanie nowych ludzi. Gdy już bardziej zaangażujemy się w produkcję biżuterii, szybko przekonamy się, że regularnie organizowane są specjalistyczne spotkania, targi i inne imprezy skupiające miłośników samodzielnego tworzenia biżuterii. Dzięki temu łatwo podpatrzymy nowe techniki, ale też poznamy liczne osoby, które dzielą te same zainteresowania co my. Może to być początek nowej przyjaźni albo chociaż intensywnej znajomości, która być może kiedyś bardzo zaprocentuje.

Nie wahajmy się więc i wybierzmy zestaw startowy, by rozpocząć nowe hobby, a kto wie – może nawet nową karierę? Z pewnością natomiast dzięki temu wyborowi będziemy bogatsze zarówno w doświadczenia, jak i w biżuterię.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na Ekorale.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *