Suknie ślubne – czym kierować się podczas wyboru?

Zakup sukni ślubnej z całą pewnością nie jest prostym zadaniem i zwykle konieczne okazuje się być odwiedzenie niejednego sklepu. Wybór tej odpowiedniej wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Chociaż do dyspozycji mamy przeróżne fasony, to jednak zdecydowanie się na tą jedyną wiąże się z wieloma rozterkami. Na co zatem zwrócić uwagę podczas kupowania sukienki ślubnej?

Suknie ślubne – czym kierować się podczas wyboru?

Raczej nie ma co się spodziewać po kobiecie, że wejdzie do sklepu i sięgnie po pierwszą lepszą sukienkę ślubną. Oczywiście zdarza się tak, że uda się wypatrzeć tą idealną, ale tak naprawdę to są to wyjątki od reguły. Nawet jeśli sukienka wydaje się być najpiękniejsza, to odstraszyć może zbyt wygórowana cena czy też po prostu niepasujący rozmiar. Sfrustrowana narzeczona musi zatem kontynuować swoje poszukiwania. Trzeba pamiętać o tym, że sukienka ślubna powinna być dobrze dopasowana, a więc podkreślać kobiece atuty i jednocześnie kamuflować pewne mankamenty sylwetki. Sukienka ślubna nie ma być przecież przebraniem. Konieczne jest także przymierzenie sukienki przed jej zakupem, a nie kupowanie jej w Sieci. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że na zdjęciu sukienkę ma na sobie zupełnie inna osoba, czyli kobieta o innej figurze. Często zdarza się tak, że to co widzimy na zdjęciu, nijak ma się do tego, co zobaczymy po założeniu sukienki na siebie w domu. Najlepiej jest udać się do salonu sukien ślubnych, gdzie można nie tylko przymierzyć i dotknąć sukienkę, ale także liczyć na pomoc specjalistów w wyborze odpowiedniego dla nas stroju.

W większości przypadków jest tak, że panna młoda musi przymierzyć co najmniej kilkanaście sukienek ślubnych, zanim znajdzie taką, która będzie dobrze na niej leżeć. Zaleca się również udać się na poszukiwania sukni ślubnej z druga osobą, która będzie służyła dobrą radą. Niektóre panie przychodzą ze swoją przyjaciółką czy siostrą, drugie z mamą, a jeszcze inne wybierają suknię ze swoim narzeczonym. Będąc już w salonie ślubnym, warto skorzystać z pomocy pracujących tam specjalistów także w przypadku doboru dodatków i akcesoriów ślubnych. Zapytać można również o wybór fryzury i bukietu, które przecież także odgrywają bardzo dużą rolę.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Suknie ślubne można kupić nie tylko w specjalistycznym salonie, ale także w pracowni krawieckiej. Wówczas można liczyć na to, że suknia zostanie wykonana z dobrej jakości materiału, a zamówiony model będzie identyczny, co ten zaprezentowany w katalogu. Znaczenie ma zarówno odpowiednia kolorystka, jak i krój czy dodatki. Należy również zwrócić uwagę na strój pana młodego. Wygląd pary młodej powinien być bowiem spójny. Zajrzeć można także do znanego studio mody, gdzie można złożyć zamówienie jako klientka indywidualna. Swoje poszukiwania odpowiedniej sukienki ślubnej najlepiej jest rozpocząć co najmniej trzy miesiące przed planowaną datą ślubu. Trzeba liczyć się także z tym, że po odebraniu sukni czasami konieczne są jeszcze dodatkowe korekty krawieckie typu dopasowanie długości sukienki do wysokości obcasów butów ślubnych.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na Vividstore.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *